dzienniczek

Czerwiec

 

wakacjehura

 WSPANIAŁEGO  I  RADOSNEGO ODPOCZYWANIA

indeks

ogl

Samorządowy Zespół Szkół nr 1
im. A. Mickiewicza w Chełmku

przyjmie na staż osoby zarejestrowane
w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Oświęcimiu na następujące stanowiska:

praca gify animowanebiblioteka ruchomy obrazek 0015

 

Pracownik biurowy do sekretariatu

                                      Asystent nauczyciela biblioteki

swietlica. gif

 

Asnauczyciel133ystent nauczyciela świetlicy

                               Asystent nauczyciela przedszkola

sprzatajaca004

 

Sprzątająca

                            Pomoc konserwatora

 

 

indeks

uwaga

przedszkole1Rodzice dzieci, które są zapisane na dyżur wakacyjny mają obowiązek potwierdzić zapis na dyżur do

1 sierpnia 2017r.

 

 

(związane jest to z organizacją pracy przedszkola).

indeks

  • Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca miała miejsce akademia z okazji zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie zdj 04szkoły podstawowej oraz gimnazjum pożegnali sie programem artystycznym z dyrekcją, wychowawcami i pracownikami szkoły. Wyróżniający sie uczniowie otrzymali Nagrody Burmistrza i Nagrody Dyrektora Szkoły i Rady Rodziców.Galeria

Wszystkim życzymy miłych i bezpiecznych wakacji.

 

 

 

indeks

  • Bezpieczne wakacje czas zacząć
Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły zostali odpowiednio przygotowani do bezpiecznego zdj 05spędzania wakacji nadchodzących. Dnia 20 czerwca miało miejsce spotkanie z reprezentantami Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku w osobach druha R. Witkowskiego i druha J. Figi oraz przedstawicielem Policji w osobie p. P. Niemczyka. Zaproszeni goście przypomnieli uczniom przepisy bezpieczeństwa w czasie wakacji w miejscu zamieszkania, na placach zabaw,  nad wodą, w lesie, w górach i  nad morzem. Zwrócili uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie jazdy na  rowerze, na rolkach czy na hulajnodze.  Podkreślono także stosowanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu  oraz przytoczono zagrożenia wynikające ze spożywania  różnego rodzaju używek.  
Czwartoklasiści wraz z p. A. Juszyńską zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapoznali zebranych  z zagadnieniami dotyczącymi oceny sytuacji w przypadku nagłego zdarzenia, sposobów zabezpieczania miejsca wypadku, bezpieczeństwa własnego i poszkodowanego. Zaprezentowali kolejne czynności przy  ratowaniu osoby nieprzytomnej wraz z resuscytacją. Uczniowie klasy III gimnazjum zaprezentowali zasady postępowania w nagłych wypadkach, np. przy skaleczeniach, złamaniach, poparzeniach. 
Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali zasady bezpiecznego korzystania z roweru. Przypomnieli o koniecznym wyposażeniu każdego rowerzysty. Galeria 

indeks

  • Ognisko klasy 3 a

3 czerwca w Centrum Sportu w Chełmku klasa III a wraz z wychowowcą i rodzicami uczestniczyła zdj 01we wspólnym ognisku klasowym. Na pikniku dzieci rozegrały mecz piłki noznej, uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych. Było bardzo miło i przyjemnie.Galeria

indeks

 

 

bezwak

spotgify policja

 

      Policją

 

ani08

 

  Strażą Pożarną

 

 

O PRZEPISACH BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE WAKACJI NAD WODĄ,

W LESIE, W GÓRACH NAD MORZEM, NA ROWERZE, NA ROLKACH

I HULAJNODZE, NA PLACACH ZABAW I W DOMU, W INTERNECIE

A TAKŻE O ZAGROŻENIACH DOPALACZAMI, ALKOHOLEM,

NIKOTYNĄ I NARKOTYKAMI ITP.

auxi

    Pierwsza Pomoc

UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY W NAGŁYCH WYPADKACH,   POKAZ SZTUCZNEGO ODDYCHANIA NA FONTOMACH.

indeks

ogl 

238

Dnia 16.06.2017 r. tj. Piątek Po „BOŻYM CIELE” w Szkole Nie Będzie OBIADÓW, Zapewniamy ŚNIADANIA.

Przedszkole BEZ ZMIAN (Śniadanie, Obiad, Podwieczorek).

indeks 

  • Tydzień czytania dzieciom
Jak co roku, nasza biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień Czytania Dzieciom”. czytanieCzłonkowie aktywu bibliotecznego, pod opieką p. Piwowarczyk, oraz młodzież gimnazjalna zachęcała uczniów klas I-III szkoły podstawowej do czytania książek  i częstego odwiedzania biblioteki szkolnej. Przez cały tydzień przedstawiciele Samorządu  Uczniowskiego i   harcerze czytali najmłodszym fragmenty najciekawszych nowości książkowych oraz namawiali do czytania podczas zbliżających się wakacji w myśl hasła: „Czytaj 10 minut dziennie, codziennie”.
 
indeks
 
  • Karta rowerowa

8 czerwca 2017 r. odbyła się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową uczniów klas 4 i 5. zdj 19Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu, zakończyli z wynikiem pozytywnym. Najlepsi w nagrodę wykonali zdjęcie w czapce policyjnej wraz z panem policjantem. Galeria

Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy na rowerze!

 

indeks

  • Spotkanie z dietetykiem

Dnia 8 czerwca t.j. w czwartek w ramach lekcji zajęć technicznych w klasie 6a odbyło się spotkanie zzdj 04 panią dietetyk Pauliną Dobrowolską na temat zdrowego odżywiania się. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo powinni się odżywiać w ich wieku. Mogli otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także poznać różne ciekawostki np. ile cukru znajduje się w wybranych produktach. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Pani dietetyk Paulinie Dobrowolskiej dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Galeria

indeks

 

bezwakro

ro3

bwakPrzeczytaj:

www.bezpiecznyautobus.gov.pl

www.ore.edu.pl

www.kbpn.gov.pl

www.narkomania.pl

lista rzeczy na wakacje dla dziecka

 

 

indeks koniec roku1infszkola 

indeks

informacja

Bezpieczna Woda plakat20170e0a Page1 1czytaj

indeks

zebrania

19.06.2017 r. - poniedziałek

na świetlicy

zebrrodzPRZEDSZKOLE -GODZ.17.00

KLASA 1 - GODZ.18.00

RADA RODZICÓW – GODZ.19.00

 

Spotkania dotyczą spraw organizacyjnych na rok szkolny 2017/18

indeks

  • Dzień Dziecka w Jedynce
 Z okazji Dnia Dziecka uczniów naszej szkoły czekały  nie lada atrakcje. Z inicjatywy Rady Rodziców zdj 01uczestniczyliśmy w lekcji  muzycznej połączonej z koncertem w wykonaniu zespołu Avocado. Samorząd Uczniowski zorganizował klasowe zmagania sportowe oraz konkurs wiedzy dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Po podliczeniu punktów uzyskano następującą klasyfikację: 
w zawodach sportowych: I m-ce kl. - 2 gimnazjum, kl. 6a i kl. 5, II m-ce – kl. 1 gimnazjum, kl. 6b, III m-ce – kl. 3 gimnazjum, 4a oraz kl. 4b;
w  zmaganiach z zakresu wiedzy: I m-ce kl. - 2 gimnazjum, kl. 5, II m-ce – kl. 3 gimnazjum, kl. 6a i 6b, III m-ce – kl. 1a gimnazjum, kl. 4a oraz kl. 4b.
 Najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki bawili się na Placu Reprezentacyjnym przy Urzędzie Miejskim wraz z Radą Młodzieżową. Natomiast klasy III szkoły podstawowej pojechały do Lędzin na spektakl "Baśnie Andersena".
          Dodatkowo każdy uczeń i przedszkolak otrzymał słodki upominek od Rady Rodziców oraz soczek ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską „Chatkę Puchatka”. Galeria
 
 indeks
Lipiec 2018

Pn Wt Sr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Free business joomla templates