dzienniczek

Listopad 2018

 

Wizyta w OSP Chełmek

W dniu 28 listopada uczniowie klasy VIIIa i VIIIb  w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa zdj 32uczestniczyli w lekcji„Ratujemy i uczymy ratować" zorganizowanej przez OSP w Chełmku. Podczas spotkania przedstawiciele służb ratowniczych: policji, straży pożarnej oraz ratownictwa wodnego opowiedzieli o swojej pracy i przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w okresie zimowym. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć sprzęt gaśniczy oraz akcesoria policyjne. Dzięki temu uczniowie mogli poszerzyć wiedzę zdobytą na lekcjiGaleria

 

indeks

 

Wróżby andrzejkowe 

Uczniowie klasy 1a wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowali spotkanie andrzejkowe. Uczniowie zdj 01bardzo chętnie uczestniczyli w różnych zabawach i wróżbach a także skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Było wiele radości i uśmiechu. Galeria

 

 

 

 indeks

 images

 zbiorka

indeks

Zapraszamy do udziału w akcji

K A R T K A     D L A     A L A N A

Alan, to chłopiec, ktory choruje na autyzm. Największą radochę dają mu pozdrowienia, które alanmoże od Was otrzymać. W tym roku 27 LISTOPADA kończy 13 lat i czeka na życzenia urodzinowe.

Jesli macie ochotę sprawić mu frajdę, wykonajcie kartkę z życzeniami dla niego.To świetna forma terapii dla Alana i największa frajda na świecie.

Wykonaną kartkę przekaż wychowawcy do 22 listopada 2018.

indeks

 • Tydzień tolerancji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w Szkolnym Tygodniu Tolerancji.

 toler

Z tej okazji zachęcamy do :

 • uzupełniania KĄCIKA ŻYCZLIWOŚCI
 • uzupełniania hasła TOLERNCJA TO...
 • udziału w poczcie TOLERANCJA I ŻYCZLIWOŚĆ
 • wykonaniu kotylionów - orderów życzliwości /klasy I-III/

indeks

II edycja akcji

"SKARPETY I RĘKAWICZKI DLA BEZDOMNYCH"

Zbieramy nowe, ciepłe i w dużych rozmaiarach /dla dorosłych mężczyzn/:

skarpety

rękawiczki

czapki i szaliki

które zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie Wigili organizowanej przez siostry Albertynki w Krakowie i Zakopanem.

Akcja w naszej szkole trwa do 10 grudnia 2018.

indeks

n10

 • Jak w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

n1n2

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia w naszej szkole zorganizowano szereg działań upamiętniających 100 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.
 
n3n5
 • Ozdobione zostały biało-czerwonymi kotylionami okna i drzwi sal lekcyjnych.
 • Na lekcjach uczniowie poznawali sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego. 
 • n4Odpowiadano na pytanie: „Czym jest patriotyzm na co dzień?”.
 • Oglądano prezentację multimedialną: „Symbole narodowe”.  
 • Wykonano pracę plastyczną pt. „ Orzeł” metodą origami.
 • Zatańczono taniec z flagami.
 • Czytano na lekcjach książki - krótkie historyjki o tematyce niepodległościowej o ludziach, miejscach i psie marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • „ Czytanie z kotylionem” – Mały symbol wielkich idei.
 • Do przeczytanych tekstów uczniowie wykonywali prace plastyczne: „ Kolorowe kleksy z farby” oraz „Strzała dla komendanta”. Na przygotowanych papierowych strzałach, dzieci wypisywały życzenia dla niepodległej Polski. 

zdj 49zdj 06

 • Podczas zajęć ćwiczono śpiew hymnu Mazurek Dąbrowskiego, oraz innych pieśni patriotycznych takich jak: Warszawianka, Rota, Marsz pierwszej brygady.

linia flaga

 •  100 lat dla Niepodległej

Święty JAN PAWEŁ II podczas jednego ze spotkań z młodzieżą powiedział: Każdy
z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować.

Tymi słowami uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uroczystą akademię z okazji 100-ej rocznicy zdj 45odzyskania niepodległości przez Polskę. Przybyłych na uroczystość gości i całą społeczność szkolną zabrali w podróż pociągiem do najważniejszej stacji – WOLNOŚĆ. Ta niecodzienna lekcja historii miała trzy poprzedzające przystanki: NIEWOLA, POWSTANIA, I WOJNA ŚWIATOWA. Na każdej z nich uczniowie recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali pieśni, oddając hołd Ojczyźnie. Całość zwieńczył taniec niepodległości w wykonaniu uczniów klasy II b.

Pamiętajmy o tych wszystkich chwilach, które mają szczególny wymiar w dziejach naszego kraju. Nie zapomnijmy nigdy o ludziach, bez których historia naszego narodu straciłaby swój urok i znaczenie. Jakże odmienna byłaby sytuacja Polaków, gdyby zdołano wymazać z naszej świadomości datę 11 listopada. Pamiętajmy o tym dniu – dniu szczególnym dla każdego Polaka. Galeria

linia flaga

 

 • Rekord dla Niepodległej

rekord n

 

W całej Polsce aż 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

 Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. Akcja odbyła się w piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11.

Do tej akcji przyłączyła się również nasz szkoła. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i uczniami został zaśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Galeria

linia flaga

 •  Antologia Niepodległościowa

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły zdj 03wzięli udział w akcji Narodowego Czytania Antologii Niepodległościowej, rekomendowanej przez parę prezydencką. Zapoznali społeczność szkolną z zaliczanymi do kanonu polskiej literatury patriotycznej utworami, które powstały na przestrzeni wieków. Wśród nich znalazły się fragmenty m.in. „Starej baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego, „Kazań sejmowych” Piotra Skargi, „Potopu” Henryka Sienkiewicza, „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Mogliśmy także wsłuchać się w  utwory liryczne, takie jak: pieśń Jana Kochanowskiego pt. „Kto mi dał skrzydła, kto mię oddział pióry”, utwór „Boże, coś Polskę” Alojzego Felińskiego, „Pieśń o domu” Marii Konopnickiej, „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!” Leopolda Staffa,  „W Warszawie” Czesława Miłosza czy „Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.Galeria

linia flaga

 

 

 

     uwaga1  ogl

 

12 listopada 2018r.

(tj. poniedziałek)

jest dniem wolnym.

Przedszkole i szkoła nieczynna

Prezydent

indeks

 • "Jedynka" na Targach Książki w Krakowie

 targitargi1

Stało się już tradycją , że co roku uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na Targi Książki do Krakowa. Święto to jest okazją do tego, by nabyć wymarzoną książkę, spotkać ulubionego autora lub zdobyć jego autograf.

Na tegorocznych targach uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą poszczególnych wydawnictw i nowościami książkowymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze znanym podróżnikiem, autorem wielu ciekawych książek i programów telewizyjnych, Wojciechem Cejrowskim.Po tak niezwykłym dniu, pełni wrażeń
i zadowoleni z zakupów, wrócili do domu, aby zagłębić się w nowo zakupionej lekturze.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Spółdzielni Uczniowskiej „Chatka Puchatka”. Za otrzymane wsparcie dziękujemy i prosimy o pamięć w przyszłym roku szkolnym.

indeks

 

zaproszindeks1

09.11.2018 r. (piątek) godz. 11:00

w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku odbędzie się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

godz. 11:11„Rekord dla Niepodległej” odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego.

 

11.11.2018 r. (Niedziela)godz. 09:00

Msza Św. za Ojczyznęw Kościele NMP Królowej Polski

Po mszy- przemarsz na wzgórze Skała i złożenie hołdu przez mieszkańców pod „Pomnikiem Grunwald”

Zapraszam wszystkich do udziału w obchodach.

indeks

informacja

rada rodzicowo wydatkach Rady Rodziców SZS nr 1 im. A. Mickiewicza

w Chełmku w roku szkolnym 2017/2018.

Stan poczatkowy środków         11514,73

Wpłaty na komitet                       3900,00

Darowizna: firma fotograficzna  1595,00

Wydatki:

   110,00 zł         - opłaty za prowadzenie rach.bankowego

     50,00 zł         - kwiaty na Dzien Nauczyciela

       4,77 zł          - zakup druków dowodów wpłat

     48,63 zł         - papier i markery dla samorządu

   166,85 zł         - słodycze na Mikołaja

   406,00 zł         - napoje i pączki na bal karnawałowy

   383,34 zł         - gry dla uczniów

   200,00 zł         - voucher dla klasy VIb na wycieczke za

                               najwiecej wpłat na komitet

   653,15 zł         - słodycze i napoje na Dzień Dziecka

1600,00 zł         - planetarium na Dzień Dziecka

840,40 zł         - nagrody dla wyróżniajacych sie uczniów na                                                     koniec roku

1089,70 zł        - zakup stołów z piłkarzykami

indeks

 zaprosz   zebrrodz

 

tabzebindeks

Sierpien 2019

Pn Wt Sr Cz Pt So N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Free business joomla templates