dzienniczek
SzkołaKonkurs "Odblaskowa Szkoła"

Odblaskowa szkoła

 

napis rok

 

odblaskowa szkola 16

 

 Po raz kolejny nasz szkoła bierze udział w akcji "Odblaskowa Szkołaorganizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej.

 

 linia balony

Szkolny Finał "Odblaskowa Szkoła"

zdj 0125 października w SZS nr 1 w Chełmku odbył się Szkolny Finał "Odblaskowa Szkoła". Na sali pojawili się zaproszeni goście:

- p.Andrzej Saternus - Burmistrz Miasta i Gminy Chełmek

- p. Tomasz Balon - Komendant Policji w Chełmku

- p. Małgorzata Pawlak - właścicielka sklepu motoryzacyjnego

- p. Joanna Mazur - przedstawiciel firmy GOTHAR

- p. Anna Banasiuk - przedsatwiciel firmy STALMARK

- p. Anna Wojciechowska - właścicielka sklepu SZAN

Podczas uroczystości wręczone zostały elementy odblaskowe, kamizelki, opaski, latarki, zdj 80breloczki. Gadżety odblaskowe były zasponsorowane przez: p. Małgorzate Pawlak, p. Agnieszke Buchtę, p. Annę Wojciechowską, p. Joannę Mazur, p. Annę Banasiuk, p. Grażynę Hajdę.                                             Za wszystkie odblaski serdecznie dziękujemy.

W czasie trwania finału klasy trzecie zaprezentowały piosenkę "Dobre rady z odblaskami", klasa pierwsza recytowała wiersze o bezpieczeństwie, klasa IV zaprezentowała odblaskową modę, klasa V przedstawiła scenkę na temat bezpiecznego   zdj 35 zachowania się na drodze, klasy VI pokazały jak bezpiecznie  poruszać się na rowerze. Po części artstycznej p. dyr.  Lucyna Kuligowska wręczyła dyplomy wyróżnionym  uczniom,  którzy brali udział w konkursie plastycznym oraz pisały test  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

 

Na zakończenie głos zabrał również Burmistrz Chełmka p. Andrzej Saternus oraz Komendant Policji p. Tomasz Balon oraz zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

zdj 71

 

 linia balony

 

Odwiedzamy Komisariat Policji

W dniu 10 października klasy trzecie w ramach konkursu udały sie na Komisariat Policji w zdj 08Chełmku. W czasie drogi uczniowie rozdawali zaprojektowane ulotki, na których przedstawiona była bezpieczna droga do i ze szkoły oraz prawidłowe zachowanie się na drodze. Podczas pobytu na komisariacie uczniowie mieli spotkanie z dzielnicowym p. Krystianem Szostkiem, który opowiadał o bezpieczeństwie na drodze, bezpiecznym poruszaniu się po zmroku, noszenia elementów odblaskowych, właściwego zachowania sie podczas jazdy na rowerze. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Galeria

 linia balony

 

Konkurs dla klas IV-VI

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” również klasy IV-VI pisały pod koniec września konkurs kon odb„Bezpieczeństwo na drodze”. Każdy uczeń na zajęciach technicznych odpowiadał pisemnie na 10 pytań związanych z przepisami o ruchu drogowym i bezpieczeństwie. Oto wyniki:

Klasy IV:

I miejsce- Antoni Pawela, Pola Syska

II miejsce- Karolina Szmigiel, Aniela Cebula

III miejsce- Wiktoria Kocierz, Kacper Jugowiec

kon odb 1                            Klasy V:

                            I miejsce- Marcelina Wilczak

                            II miejsce- Weronika Trojańska

                            III miejsce-Antonina Syska

 

 

 

 

Klasy VI:kon odb 3

I miejsce- Kamil Hermet

II miejsce- Anna Zamarlik

III miejsce-Patryk Lewicki

 

 

 

 linia balony

 

Szkolenie dla nauczycieli

Realizując tematykę konkursu „Odblaskowa Szkoła” 4 października podczas Rady Pedagogicznej odbyło się szkolenie dla nauczycieli na temat Bezpieczne zachowanie na drodze. Szkolenia prowadził przedstawiciel Policji p. Patryk Niemczyk. Udzielił wskazówek, w jaki sposób zachowywać się na drodze, jak bezpiecznie przewozić dzieci samochodem oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

 konf polkonf pol1

linia balony

 Projekty odblasków

Uczniowie klas IV-VI w ramach projektu „Odblaskowa szkoła” mogli wykazać się kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Kilkunastu uczniów zaprojektowało znak odblaskowy, który może być powieszony, np. przy plecaku. Projekt mogli narysować, wykleić itp (np. uszyć). Uczniowie wykazali się pełną pomysłowością i talentem artystycznym. Poniżej wybrane projekty wykonane przez uczniów.

 

projekt odbl

 projekt odbl 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 linia balony

 

Konkurs plastyczny

W ramach konkursu "Odblaskowa Szkoła" klasy I-III szkoły podstawowej wykonały prace 

zdj 03

 

plastyczne na temat "Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły". Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i wyróżniła ich prace. Zwyciężcy konkursu:

 Prace plastyczne uczniów

Klasa Ia:

Przemysław Karoń, Oliwia Morawiec, Dawid Brzózka, Emilia Klaja, Katarzyna Sitek

Klasa IIa:

Maja Iwanicka, Natalia Rusin

Klasa IIb:

Aleksandra Szemiot, Zuzanna Grygiel, Nina Matyja, Emilia Mleczek, Hanna Bogacz

Klasa IIIa:

Milena Kysiak, Amelia Witkowska, Maja Dubiel, Patrycja Smoter

Klasa IIIb:

Julia Szynutko, Sebastian Gajdemski, Jan Żydzik, Wiktoria Gucwa, Wiktor Wolny

Klasa IIIc:

Inez Nowak, Nikola Nadolska, Roksana Krawczyk, Patrycja Kuligowska, Szymon Marek, Antoni Fąfara, Michalina Figa 


 

linia balony

 

Odblaskowe ulotki

Kolejnym etapem konkursu"Odblaskowa Szkoła" było zaprojektowanie ulotek, ktore informują 

zdj 01

o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wykonawcami ulotek byli uczniowie klas czwartych. Ulotki zostały wykonane na zajęciach komputerowych wykorzystując nowoczesne elementy technologii komputerowej.

 Prace uczniów

 

 

 

 

linia balony

 

Prelekcja dla Rodziców

W dniu 14 września w ramach akcji "ODBLASKOWA SZKOŁA" odbyła się prelekcja dla Rodziców zdj 01uczniów klas I-VI szkoły podstawowej z udziałem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu p. Łukaszem Madeją.Tematem spotkania było uświadomiwnie potrzeby noszenia elementów odblaskowych po zmroku, bezpiecznego poruszania się po drogach, przewożenia dzieci w fotelikach. Przedstawiciel Ruchu Drogowego nadmienił o zachowaniu się w drodze uczniów do i ze szkoły. Galeria

 

 

linia balony

 

Jedynkowe odblaskowe pierwszaki

Uczniowie klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni udały się spod budynku szkoły zdj 07na najbliższe skrzyżowanie. „Jedynkowe” pierwszaki ubrane w odblaskowe kamizelki, poznawały mijane znaki drogowe, oraz  bardzo szybko nauczyły się, jak bezpiecznie przejść po „zebrze” na drugą stronę ulicy. Dzieci poważnie podeszły do nauki zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i z wielkim zapałem wykonywały ćwiczenia praktyczne. Galeria

 

linia balony

 

Również klasy III były na przejściu dla pieszych w celu przećwiczenia wiedzy na temat bezpiecznego poruszania sie po drodze.

 

linia balony

Do akcji "ODBLASKOWA SZKOŁA" dołączyła się również świetlica szkolna. Podopieczni pod kierunkiem opiekuna wykonali gazetkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

gazetka sw 1   gazetka sw

 

linia balony

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

odblask

We wrześniu 2014r. nasza szkoła wykazała chęć udziału w akcji "ODBLASKOWA SZKOŁA", organizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Udział w tej akcji daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

 

Uczestnicy konkursu: uczniowie szkoły podstawowej -211 uczniów.

 


Wrzesień 2014

Wizyta policjantów

Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych zostało zorganizowane spotkanie uczniów klas I szkoły podstawowej z funkcjonariuszami policji w Chełmku. Zaproszeni policjanci wygłosili dla uczniów pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa dziecka   w drodze do szkoły i ze szkoły. Podczas spotkania uczniowie poznawali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze policji zwrócili także uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez dzieci.

DSC 0679DSC 0665DSC 0680

 


Odblaskowa wizyta na skrzyżowaniu

Po zdobyciu teoretycznej wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach nadszedł czas na praktykę. Uczniowie klas młodszych ubrani w kamizelki odblaskowe wyruszyły na pobliskie skrzyżowanie w celu przećwiczenia zdobytej wiedzy.

DSC 0614DSC 0630

 


Odblaskowy konkurs plastyczny

W czasie trwania akcji został zorganizowany konkurs plastyczny pt:,, Jestem widoczny na drodze". Uczniowie szkoły podstawowej w barwny sposób przedstawili propozycje noszenia odblasków przez uczestników ruchu drogowego. Z pośród prac konkursowych komisja nagrodziła autorów 8 prac i wyróżniła 31 prac.

 • DSC_0161
 • DSC_0162
 • DSC_0163
 • DSC_0164
 • DSC_0165
 • DSC_0166
 • DSC_0167
 • DSC_0168
 • DSC_1361

Nagrodzone prace:

Milena Kysiak kl.1a

Wiktor Łakomiec kl.1c

Maja Poznańska kl.2b

Małgorzata Mamcarczyk kl.2b

Kacper Gondzik kl.3a

Wiktoria Kowalczyk kl.3a

Victor Chmurski kl.3a

Patrycja Markiewicz kl.5a

 


Gazetki tematyczne

NOŚ ODBLASKI- BĘDZIESZ BEZPIECZNY!!!

    zaraz na początku akcji na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki (trzy) promujące ideę noszenia odblasków oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

DSC 0170DSC 1025

DSC 1322

 

 


 

Październik 2014

Test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  Nasi uczniowie wzięli udział w teście sprawdzającym znajomość zasad bezpieczeństwa wDSC 1208 ruchu drogowym. Z każdej klasy wyłoniono uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów.

Zwycięzcy to:

Hanna Szatyńska kl.1a,

Jan Żydzik kl.1b,

Patrycja Wilczak kl.1b,

Daniel Morawski kl.2a,

Antoni Pawela kl.2b,

Tosia Syska kl.3a,

Wojtek Chacuś kl.3a,

Marcelina Wilczak kl.3a,

Ala Wiśniewska kl.3a,

Aron Wilczak kl.3a,

Jacek Sitek kl.4a,

Marcin Banasiuk kl. 4b,

Paulina Plata kl.5a,

Julia Urzędowska kl.5a,

Ola Konik kl.6a

DSC 1207DSC 1209

 


 

 Odblaskowe zajęcia komputerowe

 Uczniowie na zajęciach komputerowych wykonali ulotki promujące bezpieczeństwo, które zostały rozdane przechodniom i kierowcom podczas przemarszu ulicami Chełmka.

 • DSC_0234
 • DSC_0235
 • DSC_0236
 • DSC_0237
 • DSC_0238
 • DSC_1120
 • P1050379
 • P1050380
 • P1050412


 

Odblaskowy marsz "jedynki"

  W ramach działań w zakresie promowania bezpiecznych zachowań 7 października br. uczniowie szkoły podstawowej ubrani w kamizelki odblaskowe z transparentami ruszyli ulicami Chełmka promować własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas przemarszu uczniowie wręczali przechodniom ulotki promujące bezpieczeństwo, które wykonali na lekcjach informatyki. Punktem docelowym wędrówki był Komisariat Policji w Chełmku. Na miejscu mogli zwiedzić komisariat oraz posłuchać   ciekawostek o pracy policjantów. Dzielnicowy pan Krystian Szostek tłumaczył dzieciom   konieczność noszenia odblasków po zmroku. Największą atrakcją wycieczki była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu i zapoznania się z różnymi akcesoriami niezbędnymi   w pracy policjanta. Naszej wycieczce przyświecało hasło: ,,NOŚ ODBLASKI- BĘDZIESZ BEZPIECZNY!!!    

 • DSC_1031
 • DSC_1043
 • DSC_1053
 • DSC_1058
 • DSC_1065
 • DSC_1070
 • DSC_1096
 • DSC_1098
 • DSC_1101
 • DSC_1116
 • P1050402
 • P1050407

 


 

Pogadanki, quizy, zagadki na lekcjach

   Podczas trwania akcji nauczyciele na lekcjach wielokrotnie poruszali tematy dotyczące bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły, uświadamiali cele oraz konieczności noszenia odblasków. Poprzez te działania utrwalali nawyki konieczności noszenia odblasków dla własnego bezpieczeństwa.

 


Odblaskowe transparenty

 Wszystkie klasy podczas zajęć ze swoimi wychowawcami wykonali transparenty promujące noszenie odblasków w trosce o swoje bezpieczeństwo.

DSC 0173DSC 0240

DSC 0241DSC 1092

DSC 1099DSC 1565

DSC 1574

 


Odblaskowa jedynka

DSC 0069

Dnia 29 października br. w SZS nr 1 w Chełmku odbyła się impreza promująca ideę noszenia odblasków przez dzieci w ramach akcji ,,Odblaskowa szkoła". Spotkanie stanowiło uwieńczenie akcji realizowanej przez naszą szkołę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Burmistrz Chełmka, pan Andrzej Saternus, przedstawiciel Komendy Policji w Chełmku, przedstawicielki Rady Rodziców oraz przedstawiciele firm: PZU, STALMARK, BMT Krzysztof Szymutko.

DSC 1555Zaproszeni goście, wykazując troskę o bezpieczeństwo i widoczność dzieci na drodze, przekazali naszym podopiecznym elementy odblaskowe. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali wyposażeni w worki odblaskowe, opaski i breloczki, ufundowane przez burmistrza   A. Saternusa. Uczniowie pozostałych klas szkoły podstawowej otrzymali breloczki i opaski. Wszyscy uczniowie i goście brali udział w imprezie w odblaskowych kamizelkach.

Po wręczeniu upominków ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt: ,,Jestem widoczny na drodze" oraz wyniki testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. DSC 0033 

Na zakończenie spotkania uczniowie klas młodszych zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym przekazali informacje na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podkreślili konieczność noszenia odblasków.

Mamy nadzieję, że akcje przeprowadzone na terenie naszej placówki wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych podopiecznych.

 


Nasze odblaski

 W ramach konkursu ,,Odblaskowa szkoła" nasza szkoła wyposażyła uczniów w:

- kamizelki odblaskowe ( 211 dzieci - 100% uczniów szkoły podstawowej)

-worki odblaskowe( 56 sztuk)- przekazane przez Urząd Gminy Chełmek dla wszystkich uczniów klas pierwszych,

-breloki odblaskowe (300 sztuk)-przekazane przez firmę PZU,

-opaski odblaskowe( 230 sztuk)- przekazane przez firmę ,,Stalmark",

- odblaskowe misie(50 sztuk)

 • DSC_1319
 • DSC_1323
 • DSC_1330
 • DSC_1341
 • DSC_1354
 • DSC_1540
 • DSC_1541
 • DSC_1542
 • DSC_1543
 • DSC_1547
 • DSC_1550
 • DSC_1551

 

 


Promocja akcji w mediach


Nasza szkoła wykazuje wiele starań o bezpieczeństwo naszych podopiecznych. W trosce o świadome zabezpieczenie dzieci w odblaski informacje na temat akcji ,,Odblaskowa szkoła" prezentowano w mediach: gazety lokalne ,,Przełom", Echo Chełmka, strony internetowe: www.szkola1chelmek, chelmek. info, radio Bielsko.

-sprawozdanie z akcji zostało umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły,

-odblaskowy marsz ,,jedynki", który odbył się 7 października został opisany       na stronie internetowej- chelmek. info   dnia 8 października, http://www.chelmek.info/odblaskowa-jedynka/

-w radiu Bielsko dnia 29 października został przeprowadzony wywiad na temat akcji ,,Odblaskowa szkoła? z panią dyrektor Lucyną Kuligowską , który został wyemitowany na antenie radia o godz. 16.00,informacja na ten temat ukazała się na stronie internetowej radia Bielsko(http://www.radiobielsko.pl/news/23106-Widoczni-z-daleka.html#23106

-sprawozdanie z imprezy z 29 października wraz ze zdjęciami zostały umieszczone na stronie internetowej: chelmek. info dnia 30 października,

http:www.chelmek.info/odblaskowa-szkoła-podstawowa-nr-1/

-informacja ukazała się na stronie internetowej Chełmka ,

-5 listopada w gazecie ,,Przełom" ukazał się artykuł opisujący imprezę ,,Odblaskowa szkoła" która odbyła się 29 października w SZS nr 1 w Chełmku,

- artykuł na temat naszej akcji ukarze się w miesięczniku : Echo Chełmka w listopadzie.

 

Czytaj więcej: Odblaskowa szkoła
Pazdziernik 2017

Pn Wt Sr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Free business joomla templates