SzkołaPCK i SU

laser

pck    pomoc  serducho

Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski

Zachęcają Wszystkich Nauczycieli, Uczniów i Rodziców do Udziału w Akcjach Charytatywnych:

• Paczka Świątecznadla najbardziej potrzebujących mieszkańców(produkty spożywcze, słodycze, środki czystości o długotrwałym terminie przydatności)

TERMIN AKCJI: do dnia 16 grudnia 2016 r.

• akcja Opatrunek na Ratunek- zbiórka środków opatrunkowych (bandaży, gaz, kompresów, plastrów opatrunkowych, rękawiczek gumowych, waty, strzykawek, igieł) z przeznaczeniem dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

TERMIN AKCJI: cały rok szkolny 2016/2017.

Za każdy Wasz dar serdecznie dziękujemy.

Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…

dypgora

Bardzo dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie, trud oraz każdy grosik włożony w tegoroczną akcję Góry Grosza, której organizatorem od lat jest Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać największą, jak do tej pory, ilość groszy, dających ostatecznie sumę 1079,90 złotych. Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do zaangażowania w przyszłym roku szkolnym.

pomoc2

pomocSzkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski zapraszają do udziału w akcji Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.Akcja ma na celu udzielenie pomocy 21-letniemu Jakubowi, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Zachęcamy do zakupu cegiełek rozprowadzanych przez wolontariuszy na terenie szkoły. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na specjalistyczny sprzęt  do rehabilitacji, tj. rowerowózek, którego koszt wynosi około 25 000 zł. Niech naszej akcji przyświecają najważniejsze wartości w życiu drugiego człowieka, takie jak na przykład: otwartość, życzliwość i dobroć.

chrzest

Dnia 26 kwietnia 2016 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła PCK zorganizowano w szkole akademię z okazji 1050-tej rocznicy chrztu Polski. DSC 0002Społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi w osobach burmistrza Chełmka Andrzeja Saterusa, proboszcza parafii NMP Królowej Polski ks. kanonika Bogdana Leśniaka, kierownika referatu oświaty Adama Łękawy oraz pana Roberta Babiucha przeniosła się w czasy wczesnego średniowiecza. Uczniowie klasy II gimnazjum, pod okiem p. Małgorzaty Wójtowicz oraz p. Agnieszki Krzyściak-Kalemby, przygotowali przedstawienie, dzięki któremu przybliżyli nam wątek przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I z rąk biskupa Jordana. Mogliśmy obejrzeć inscenizację przyjęcia wiary chrześcijańskiej przez pierwszego historycznego władcę Polski w otoczeniu orszaku książęcego i księżniczki czeskiej Dobrawy. Wyjątkowy urok osiągnęliśmy dzięki czarownej dekoracji grodu książęcego, autorstwa p. Agnieszki Muchy oraz pięknym strojom wypożyczonym dzięki uprzejmości p. Roberta Babiucha. Dodatkowego czaru dodała interpretacja utworów muzycznych w wykonaniu uczennic i uczniów klasy VI SP i I gimnazjum, przygotowanych przez p. Małgorzatę Wójtowicz.          Galeria

Wszystkim osobom zaangażowanym w spektakl oraz przybyłym na uroczystość gościom dziękujemy.

1Jeden Grosz Znaczy Niewiele,

ale Góra Grosza

Jest Największa NaŚwiecie

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zebranym pieniążkom dzieci te będą mogły poprawić swoją sytuację materialną. W tym roku udało się zebrać rekordową ilość 1079,90 złotych. Najbardziej hojne okazały się klasa I b szkoły podstawowej, która zgromadziła monety w ilości 251,55 zł, klasa I gimnazjum - 206,83 zł oraz klasa II c szkoły podstawowej - 128,31 zł.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w akcję przedszkolakom, uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej.

2 826  2 831  2 832

DSC08076  DSC08079  DSC08080

Pomagamy

Szkolne Koło PCK oraz Samorządu Uczniowski po raz kolejny zorganizowali zbiórkę karmy oraz innych artykułów, które zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chełmku.

DSC 0003  DSC 0004  DSC 0006

Udało nam się również zaangażować uczniów w pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej części miasta. Przed świętami Bożego Narodzenia przeprowadziliśmy zbiórkę niezbędnych artykułów spożywczych i przemysłowych, które zostały przekazane do rozdysponowania przez koło charytatywne działające przy parafii NMP Królowej Polski w Chełmku.

Gorąco dziękujemy przedszkolakom, uczniom oraz im rodzicom za wsparcie naszych akcji. Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w akcjach charytatywnych rozwinie u nich wartościową postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

Serce dla Hospicjum

612 serceJuż po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej pod hasłem: „Złóż serce dla Hospicjum”. Akcja polegała na składaniu serduszek techniką origami dla Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Uczniowie złożyli mnóstwo papierowych, kolorowych serduszek, które zostały rozdane na Rynku Głównym w Krakowie podczas walentynek wraz z informacją o działalności  Hospicjum. Dziękujemy za włączenie się w misję niesienia pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom z krakowskiego hospicjum.

Światowy Dzień Kota

kotŚwiatowy Dzień Kota obchodzony jest na świecie 17 lutego. Z tej okazji 18.02.2016r. Samorząd Szkolny, Szkolne Koło PCK i Sklepik Uczniowski zorganizował konkursy i zabawy związane z naszymi ulubieńcami. Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość wykazać się pomysłowością w doborze stroju i „kocim” makijażu.

DSC 0152   DSC 0154

Wszystkim przebranym dziękujemy i czekamy na nowe pomysły za rok.

Pazdziernik 2017