SzkołaPromocja zdrowia

Edukacja zdrowotna

• Znajdź właściwe rozwiązanie

paleniepalenie 1

Klasa III gimnazjum realizowała program "Znajdź właściwe rozwiązanie". Uczniowie wykonywali plakaty oraz prace plastyczne. Prowadzili dyskusję na temat zdrowia własnego  i innych. Wyciągali wnioski z niewłaściwych postaw i niepoprawnych zachowań. Tego typu zajęcia wpłynęły bardzo pozytywnie na kształtowanie właściwej postawy wśród dorastającej młodzieży.

• Trzymaj formę

plakatplakat 1

Klasy piąte i szósta brały udział w programie "Trzymaj formę". W trakcie zajęć uczniowie zostali poinformowani o odpowiednim odżywianiu się w ich wieku oraz o potrzebach codziennej aktywności fizycznej. Wykonali plakaty propagujące zdrowy styl życia. Na zebraniach rodzice otrzymali ulotkę "Co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu i aktywności fizycznej".

Bieg po zdrowie

W ramach akcji „Bieg po zdrowie”; której celem było uświadomienie młodzieży jak zgubny bieg po zdrowie 1wpływ na ich zdrowie ma palenie papierosów; uczniowie klas czwartych w trakcie godzin wychowawczych przygotowywali prace plastyczne, plakaty oraz broszury informacyjne. Czwartoklasiści przygotowane przez siebie ulotki informujące o szkodliwych konsekwencjach palenia papierosów, rozdali swoim starszym i młodszym kolegom, aby uchronić ich przed niewłaściwym wyborem.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, iż profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinnabieg po zdrowie zostać na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.

Wiewiórka Wiki

27 października w ramach Programu "Promocja Zdrowia" "Nie pal przy mnie proszę" uczniowie zmagali się z odpowiednim ułożeniem puzzli o bohaterce wiewiórce Wiki. Opowiadali również historyjke obrazkową i kolorowali obrazek. Głównym tematem zajęc było: "Od czego zależy nasze zdrowie". Na zjęciach kształtowano postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Uczniowie wypowiadali sie na temat, co sami mogą zrobić, aby zdrowo i prawidłowa się rozwijać.

Kanapkowe rozmaitości

W ramach Programu Promocja Zdrowia - "Racjonalne Odżywianie się"- klasy 1 a i 1 b zdj 18wykonywały kolorowe kanapki, na których znalazły się oprócz wędlin, warzywa, ktore mają bardzo dużo witamin i są bardzo zdrowe dla młodego organizmu. Dzieci zwracały uwagę na estetykę wykonania kanapek, sposobu podania i wykonania. Galeria   Galeria

linia blue

Nie pal przy mnie proszę

16 października kl Ia uczestniczyła w zajęciach Programu Promocji Zdrowia "Nie pal przy mnie proszę". zdj 11Dzieci wypowiadały się na temat powietrza wolnego od dymu nikotynowego, oglądały prezentacje multimedialną oraz wykonywały prace plastyczne. Podczas zajęć towarzyszyła im "Wiewiórka Wiki". Wspólnie z wiewiórką układały puzzle oraz kolorowały rysunki.Galeria

Europejski Kodeks Walki z Rakiem

W listopadzie uczniowie klasy III gimnazjum wraz z nauczycielem języka angielskiego oraz nauczycielem plastyki wykonali ulotki pod hasłem „Rzuć palenie razem z nami”. Efekty pracy uczniów uwiecznione zostały na zdjęciach.

rakrak1

rak2rak3

W ramach udziału naszej szkoły w programie „Szkoła promująca zalecenia kodeksu walki

piramidarakiem” w miesiącu październiku uczniowie klas

I-IIISP komponowali jadłospis na jeden dzień.

swoich pracach dzieci nie zapomniały

uwzględnićzalecanej dziennej ilości posiłków oraz tego

aby posiłki były różnorodne i dobrane zgodnie z

piramidą żywieniową.

Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że zdrowe

odżywianiema wpływ na nasze zdrowie.

Najciekawsze umieszczamy poniżej

napis jadlospis