SzkołaZajęcia dodatkowe

Wtorek   godz. 16:00-17:30

1440929rx5sdtey9qZajęcia z gry na gitarze

prowadząca mgr Kamila Sibik sala nr 6

Piątek    godz. 14:15-15:45  -I grupa podstawowa                                           15:50-17:20        -II grupa średniozaawansowana

ZAJĘCIA  PLASTYCZNE

W naszej szkole prowadzone są zajęcia artystyczne rozwijające zdolności plastyczne dzieci. W   zajęciach uczestniczy ok.36 dzieci zpaleta klas I-III SP.

Głównym celem zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów,  wyobraźni oraz twórczego myślenia. Na  zajęciach stosowane są różne formy i techniki plastyczne: rysowanie, malowanie, wycinanie.  Dzieci poznały technikę ,,Iris folding", za pomocą której wykonały piękne kartki okolicznościowe. Pracowały techniką ,,kolażu", tworząc kompozycje z różnych materiałów. Jedną z ciekawszych technik wykorzystywanych na zajęciach był   ,,kalkograf". Wszyscy uczniowie podczas zajęć stworzyli wiele wspaniałych prac, które będzie można podziwiać na uroczystej gali , która odbędzie się 12czerwca.

Galeria prac plastycznych

• zdj_01
  • zdj_02
  • zdj_03
  • zdj_04
  • zdj_05
  • zdj_06
  • zdj_07
  • zdj_08
  • zdj_09
  • zdj_10
  • zdj_11
  • zdj_12
  • zdj_13
  • zdj_14
  • zdj_15
  • zdj_16

kredki

ZAJĘCIA  TEATRALNE

Działalność teatralna rozwija wyobraźnię, fantazję, twórcze myślenie dziecka, a teatr zaj dtakże piękną, poprawną mowę. Rozwija także pamięć wzrokowo-słuchową. Zanim dziecko wystąpi na scenie musi nauczyć się swoich kwestii na pamięć, często długich i trudnych. Poprzez wielokrotne czytanie i powtarzanie tekstów doskonali pamięć wzrokowo-słuchową, a następnie łączy ją z koordynacją ruchową na scenie. W efekcie następuje poprawa komunikacji werbalnej i pozawerbalnej.
Na zajęciach teatralnych dziecko obcuje z literaturą - klasyką maskadziecięcą i tekstami współczesnymi, poznaje różne gatunki i twórców literatury. Uczestnicy zajęć rozszerzają swoją wiedzę o nowe pojęcia z zakresu teatru, np.: akt, didaskalia, antrakt (przerwa), foyer (hol), garderoba, proscenium.
Zaj
 ęcia teatralne wpływają również w sposób wychowawczy na małych aktorów. Dziecko uczy się współdziałania w grupie, uczy się odpowiedzialności za swoje działanie i ma świadomość, że w tejże grupie pełni bardzo ważną rolę. Między innymi od niego zależy sukces pracy całego zespołu. Dziecko uczy się również szacunku dla pracy kolegów.

Galeria zajęć teatralnych

linia g

ZAJĘCIA TANECZNE

W zajęciach tanecznych uczestniczy ok. 25 dzieci z klas I-VI SP. Uczniowie rozwijajątaniec  swoje zainteresowania, doskonalą poczucie rytmu, wrażliwość na muzykę i ruch. Systematyczne spotkania kształtują prawidłowe relacje między uczniami oraz umiejętność współdziałania w grupie. Uczniowie mają szansę wykazać się twórczym myśleniem oraz podnieść wiarę w swoje możliwości pokonując tremę i nieśmiałość.

Podczas zajęć uczą się różnych tańców, które przedstawią na Dniach Chełmka oraz uroczystej Gali w naszej szkole.

Galeria zajęć tanecznych

linia g

KÓŁKO  LITERACKIE  "ŁOWCY  KSIĄŻEK"

Podczas zajęć kółka literackiego staramy sie przede wszystkim, poprzez różne ksiazka gifformy działań, wzmocnić nasze zainteresowania czytelnicze oraz popularyzować czytelnictwo jako metodę zdobywania wiedzy, ale też kształtować postawy twórcze, wrażliwe i utrwalać przekonanie, że książka jest dobrym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Wszyscy uczestnicy mają możliwość zaprezentowania siebie, dyskusji i realizacji zainteresowań. Zorganizowaliśmy na nasze potrzeby dwie gazetki, na których systematycznie umieszczamy materiały nad którymi pracujemy, włączając w to twórczość własną. Spotkania czytelnicze odbywają się w różnych miejscach i z udziałem różńych osób. W 15 osobowej grupie kładziemy nacisk na współpracę i zaangażowanie wszytkich członków.

Galeria literacka

• zdj_01
  • zdj_02
  • zdj_03
  • zdj_04
  • zdj_05
  • zdj_06
  • zdj_07
  • zdj_08
  • zdj_09
  • zdj_10
  • zdj_11
  • zdj_12
  • zdj_13
  • zdj_14
  • zdj_15
  • zdj_16

ksiazka linia

ZAJĘCIA  ORIGAMI

Od marca w każdą środę odbywają się zajęcia origami, w których uczestniczy ok 25 origuczniów głównie z klas I. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości estetycznej i zdolności twórczych uczniów oraz kaształtowanie koncentracji, wyobraźni i twórczego myślenia. Na zajęciach uczniowie poznają różne techniki: origami płaskie, klasyczne i madułowe. Technika płaskie origami uczniowie wykonali między innymi postac z bajki i kwiaty. Wykonali również prace na Ogólnopolski Konkurs Origami na temat: "Morza, jeziora, rzeki". Z jednej kartki papieru, czyli technikia origami klasyczneutworzyli m.in.kwiatki, pudełka, kapelusze oraz samoloty, które dzieci puszczały w zawodach na szkolnym korytarzu. Uczniowie zrobili także kostkę sześcienną z modułów. Na każdych zajęciach uczestnicy pokazują kreatywność, a przede wszystkim radośc tworzenia prac techniką origami.

Galeria prac origami

NZD

Dodatkowe Zajęcia Gminne Dla Uczniów Samorządowego Zespołu Szkół nr 1  Realizowane w Miesiącach : Marzec, Kwiecień, Maj 2015r.

1 godzina - tygodniowo (45 min)

W Czerwcu Planowana Jest Gala , Na Której Uczestnicy Zajęć Zaprezentują Swoje Osiągnięcia

L.p.

Nazwa zajęć