• UWAGA!!

• W związku z awarią  ogrzewania informujemy, iż w dniu 11 stycznia 2024 roku (czwartek) zawieszone zostają zajęcia w Przedszkolu i Szkole.

Informacje o funkcjonowaniu placówki w kolejnych dniach będą umieszczane na stronie internetowej SZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku i na Librusie w zakładce: Ogłoszenia.

• INFORMACJA

• W związku z awarią ogrzewania i przewidywanym w kolejnych dniach spadkiem temperatury w salach przedszkolnych i szkolnych, poniżej wymaganej, zgodnie z § 17 ust. 2 rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2020 roku w sprawie bezpieczeństwa
            i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach  (Dz. U.
            z 2020 r. poz.1604 z późn. zm.) informujemy, iż w dniach 11 i 12 stycznia 2024 roku (czwartek i piątek) przewidywane jest zawieszenie zajęć przedszkolnych i szkolnych.

W dniu dzisiejszym, po godzinie 18.00, na stronie szkoły, zostanie umieszczony aktualny komunikat.

• Informacja o feriach w świetlicy środowiskowej w Chełmku

• Zapisy dzieci na ferie zimowe będą realizowane
            od 08.01.2024 do 12.01.2024
            Zapisy dotyczą dzieci z roczników 2013-2016
            .

pod adresem: www.swietlicachelmek.pl

Karta zapisu zawiera zgłoszenie dziecka na obiady. Dzienny koszt obiadu wynosi 8,00 zł.
            Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu dziecka decyduje kolejność zgłoszeń.
            Karty zapisu przyjętych dzieci należy dostarczyć osobiście do siedziby placówki ul. Brzozowa 9 Chełmek,  Organizator będzie powiadamiał o przyjęciu lub odmowie przyjęcia
            dziecka telefonicznie.
            * Dokumentacja złożona przed 08.01.2024 nie będzie rozpatrywana.
            * Dokumentację można składać w godzinach pracy placówki.
            * Szczegółowy plan zajęć będzie dostępny w dniu 02.02.2024 na stronie internetowej świetlicy.
            * Dzieci nie zgłoszone nie będą uczestniczyły w zajęciach.
            * Dzieci obowiązuje obuwie zamienne.
            * W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 33-846-10-25

karta_zapisu_-_ferie-zimowe_2024.pdf

• Wyjazd klas 2a, 2b, 3b na spektakl pt. ,,Roszpunka”.

•     W środę 3 stycznia 2024 r. nasi uczniowie udali się do OCK w Oświęcimiu na spektakl ,,Roszpunka”. Tytułowa Roszpunka, wspaniała scenografia i muzyka “na żywo” przeniosły ich w magiczny świat.

Wyjazd miał na celu uwrażliwienie dzieci na kulturę oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć      i emocji. Wszyscy uczniowie  zgodnie stwierdzili, że było to wspaniałe doświadczenie, które trzeba jak najszybciej powtórzyć.

Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci.

• Życzenia od Rady Rodziców

• Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2024
            Rada Rodziców składa serdeczne życzenia Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom
            naszej szkoły.  Niech te Święta będą dla Was czasem spokoju, radości i nadziei.
            Niech w każdym domu zagości miłość i przyjaźń. Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia,
            a w sercach panuje dobro
            i szczęście. Niech Nowy Rok będzie czasem dobrych zmian, w którym każdy z nas znajdzie spełnienie i radość. Niech w naszych sercach zagości miłość i pokój.
            Niech otacza nas dobro i życzliwość.

Rada Rodziców dziękuje za współpracę w minionym roku szkolnym.
            Życzymy Wam wszystkim zdrowia, pomyślności i samych radosnych chwil.

Brygada RR nr 1

• Informacja!

• DNI WOLNE
            OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH

od 23 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 r.

• Ubieranie choinki- klasa 1a oraz 1b

• Na szkolnym korytarzu zapanowała świąteczna atmosfera.

Pojawiła się choinka, którą pięknie ubrali uczniowie z klasy 1a oraz 1b. Przystroili świąteczne drzewko bombkami, kokardami oraz piórkami. Zachęcamy do obejrzenia efektów wspólnej pracy.

• Warsztaty piernikowe w klasie 1a oraz 1b

• W klasie 1a oraz 1b również rozpoczęły się świąteczne przygotowania. 21 grudnia odbyły się warsztaty dekorowania pierniczków. Celem zajęć było przybliżenie naszym uczniom tradycji i zwyczajów świątecznych, omówienie ich, a następnie  zachęcenie do samodzielnego dekorowanie pierników. Każdy uczeń miał swój  pomysł na dekorację. Udekorowane pierniczki wyglądały pięknie i smacznie.