• ROK SZKOLNY 2021/2022

• PAMIĘTAMY - 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

• Akcja KREDKOBRANIE

•                  Światowy Dzień Zwierząt

• Cegiełki Fundacji "Pomóż i Ty"

•    Od września w szkole trwa akcja charytatywna Fundacji "Pomóż i Ty". U wolontariuszy można kupić pomoce naukowe w postaci cegiełek.
          Po jednej stronie wzory matematyczne, chemiczne, pisownia wyrazów, czy ważne historyczne daty, a po drugiej kolorowa grafika, która zauroczy każdego. a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży będą przeznaczone na zakup pomocy edukacyjnych lub sprzętu niezbędnego do funkcjonowania i rehabilitacji podopiecznych fundacji.

• ROK SZKOLNY 2020/2021

• WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI

W Tłusty Czwartek okaż serce i pomóż potrzebującym w Afryce.

Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce. Wejdź na stronę pączek.kapucyni.pl i podziel się tym, co lubisz.

W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej, trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.

Równowartość  jednego Twojego pączka  (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.

Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic.  Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

Zrobisz to  bez wychodzenia z domu – kupując e-pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl.  – Zamiast zjadać prawdziwe pączki, możesz odmówić sobie tej przyjemności i złożyć datek, który trafi do misjonarzy kapucynów i ich podopiecznych w Afryce.

ZACHĘCAMY do udziału w akcji, która od lat cieszy się duża popularnością w kraju, smakując pączki porozmawiajmy ze swoją rodziną i poślijmy pączka potrzebującym dzieciom – możemy to uczynić nie tylko w Tłusty czwartek, ale przez cały czas Wielkiego Postu!

• Zapraszamy udziału w akcji MEN Razem na Święta

„Razem na Święta” 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym.

czytaj więcej... Razem_na_swieta_2020.docx

• Dzień Wolontariusza

5 grudnia od 1986 roku na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji pragniemy złoży serdeczne życzenia oraz przekazać słowa wdzięczności dla Wszystkich, którzy bezinteresownie ofiarują swój czas, pomocną dłoń i wsparcie osobom potrzebującym, słabszym, chorym, pokrzywdzonym przez los.  Życzymy siły i wytrwałości.

• GÓRA GROSZA

Jak co roku, zachęcamy  do udziału w akcji Góra Grosza. To już XX edycja organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom
      w celu wsparcia  dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

W czasie nauki zdalnej proponujemy Wam zbiórkę monet wraz z całymi Rodzinami w swoich domach. Gdy będziemy mogli już bezpiecznie wrócić do szkoły – przyniesiecie monety, które przekażecie na konto Waszej klasy.

Pamiętajcie, ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, wzajemna pomoc. Każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość.

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.