• Program Młode Głowy

• GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW to program profilaktyczny Fundacji UNAWEZA, który powstał z inicjatyw Martyny Wojciechowskiej. Stanowi on odpowiedź na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób, jak również  z uwagi na zapotrzebowanie uczniów, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym. Punktem wyjścia do  powstania programu były wyniki badań MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Program opiera się na cyklu lekcji, jakie prowadzi pedagog szkolny pani Katarzyna Chylaszek oraz psycholog pani Karolina Dubiel-Grzonka. Ralizowane są  one raz w miesiącu w klasach I-VIII szkoły podstawowej od października do końca roku szkolnego 2023/24.  Zajęcia mają na celu wzmacnianie u młodych ludzi takich kompetencji jak: rozpoznawanie emocji, nazywanie potrzeb, stawianie granic czy komunikowanie potrzeby wsparcia. Poruszane są także tematy o higienie cyfrowej oraz bezpieczeństwie w sieci.