• Program dla szkół

• Program dla szkół to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.
          Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.
          Konsekwencją podniesienia świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia będzie ograniczenie występowania wśród dzieci nadwagi i innych chorób cywilizacyjnych, spowodowanych zbyt małym spożyciem owoców i warzyw.

Każde dziecko, uczestniczące w programie, otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z produktu owocowego i  warzywnego. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

• świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
            • świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
            • produkty mleczne: mleko, jorurty naturalne, kefir.

Owoce i warzywa dostarczane naszym podopiecznym w ramach programu spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne, określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych.

W naszej szkole w roku szkolnym 2023/24 w programie biorą udział uczniowie klas I-V.