• Bądź bezpieczny w sieci

• Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu – w domu, pracy, szkole. Zawsze i wszędzie!

Cyberprzemocy jest coraz więcej, więc uczymy się jej przeciwdziałać.

Podczas kilku zajęć uczniowie klas trzecich utrwalali wiedzę  o cyberprzemocy, rozmawiali o zasadach odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznawali zagrożenia płynące z użytkowania technologii komunikacyjnych. Rozmawiali na temat nietykiety.  Oglądali filmy „Edukacja prawna – cyberprzemoc” , „Poznaj bezpieczny Internet. Sieciaki.pl” oraz „Internet! Cyberprzemoc cz.1, 2 i 3”.

Drogi Rodzicu.
            - Pamiętaj, że przemoc, której dzieci doświadczają w Internecie, jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego, mających miejsce w szkole lub klasie. Jednak, w odróżnieniu od tradycyjnej przemocy rówieśniczej, cyberprzemoc może mieć poważniejsze konsekwencje dla osoby doświadczającej przemocy – z uwagi na znacznie ograniczoną możliwość obrony.

- Rozmawiaj, o tym co dzieje się w Internecie.
            - Sprawdź, co twoje dziecko wie o cyberprzemocy i czy zna sposoby reagowania w sytuacji,

gdy ktoś jest nękany on-line.

- Jeśli masz młodsze dziecko, pamiętaj o programach kontroli rodzicielskiej, które pomogą zabezpieczyć je przed potencjalnie szkodliwymi treściami i kontaktami.

Skutki doświadczania cyberprzemocy zostają z dziećmi na bardzo długo.

Dlatego tak ważne, aby dziecko nie zostało z tym samo.

Agata Juszyńska

Maria Piotrowska

• Małopolska Noc Naukowców

• W dniu 24 września 2021 roku uczniowie klas 8 wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców
            w Krakowie. Wycieczka oprócz tego, że odbywana w późnych godzinach wieczornych, obfitowała w wiele innych atrakcji. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń - parku edukacyjnego, w którym rządzi zwłaszcza fizyka. Zachwyt uczestników wzbudziła przede wszystkim sama możliwość wykonywania doświadczeń i obserwacji eksperymentów. Drugim punktem wyjazdu były warsztaty i pokazy na Uniwersytecie Rolniczym o tematyce weterynarii.

Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

• 11 października 2021 r. Dzień Gier Planszowych

• 11 października 2021 r. w naszej szkole był Dniem Gier Planszowych. Była to okazja, by podzielić się swoją pasją z innymi, budować relacje międzyludzkie i szczerze się uśmiechać. Planszówki pozwalają odpocząć i zrelaksować się, ale też wzmocnią relacje międzyludzkie. Grając w planszówki odrywamy myśli od codziennych trudności,  ćwiczymy wyobraźnię, poszerzamy wiedzę. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia takie jak: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne. Podczas zajęć wychowania – fizycznego, zajęć wychowania do życia w rodzinie i na dużej przerwie uczniowie ćwiczyli umysł i ciało. Akcja została przygotowana przez Bibliotekę Szkolną  i Samorząd Uczniowski.

Więcej zdjęć w galerii

• Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej

• Uczniowie i przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

• Wycieczka do ruin zamku Ogrodzieniec

• W czwartek 30 września klasy 5a i 6a odwiedziły ruiny Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Uczniowie mieli okazję odbyć fascynującą podróż w przeszłość i zarazem odebrać lekcję historii na terenie zamczyska, którego początki sięgają XIVw.

• Dzień Chłopaka

• Dnia 30.09.2021 r w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

My dziewczynki małe i duże życzyłyśmy im dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół.

Rodzicom dziękujemy za ufundowanie wspaniałych prezentów oraz słodkiego poczęstunku

Samorząd Uczniowski i Wychowawcy klas

DZIEŃ CHŁOPAKA - GALERIA ZDJĘĆ