• 17.12.2021 r. Wigilijki klasowe

     • Wielkimi krokami nadchodzą magiczne Święta Bożego Narodzenia, które są idealną okazją do świętowania narodzin Jezusa Chrystusa, a także rodzącej się miłości w sercach wielu osób. To także czas, kiedy w domach pachnie choinka, a ściany oświetlane są przez światełka, które na niej zwisają. Oprócz tego unosi się w nich zapach 12 wigilijnych potraw, a przy stole z uśmiechami na buzi zasiada cała rodzina. Nie można również zapomnieć o tradycji dzielenia się opłatkiem, a także śpiewania kolęd. Oprócz rodzinnych świąt istnieje również tradycja Wigilii klasowej, która odbywa się w szkołach. Spotkania te odbywają się w danych klasach, a uczniowie przygotowują potrawy. Następnie spędzają ten czas ze swoim wychowawcą i oprócz spożywania pokarmów dzielą się także opłatkiem, a nawet śpiewają kolędy. W naszej szkole również nie zabrakło tej tradycji.

     • 6 grudnia 2021 r.

     • W mikołajkowy poranek uczniowie klasy 4a uczestniczyli w świątecznym pieczeniu i ozdabianiu pierników w kawiarni Cafe Kultura. Młodych artystów czekało nie lada wyzwanie stworzenia własnych kompozycji oraz udekorowania ich lukrem. Uczniowie z zapałem wzięli się do pracy, czego dowodem są przepięknie udekorowane pierniczki. 

     • Mikołajki w szkole

     • 6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja, obchodzimy mikołajki. Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć świętego biskupa Mikołaja, który słynął z pomocy, jakiej udzielał ubogim i potrzebującym.

      Byliśmy w szkole niesamowicie zaskoczeni, gdy tuż po godzinie 8.00 do naszych klas wchodził Mikołaj wraz z miłymi pomocnicami i obdarował nas cukierkami i prezentami. Słodkości były ufundowane przez Radę Rodziców, a fundatorami drobnych upominków byli rodzice uczniów poszczególnych klas.

      Nikt nie dostał rózgi! Chyba nie byliśmy tacy niegrzeczni ...;)

      Więcej zdjęć z Mikołajem...

     • "Superbohaterki"

     • Dnia 16.11.2021 r. w naszej szkole odbyło się głosowanie na Superbohaterkę i Superbohatera. Każdy uczeń mógł oddać głos na swojego faworyta. 

      Ogłoszenie wyników głosowania:

      Superbohaterka: Maria Skłodowska Curie

      Superbohater: Jan Paweł II

     • 1 grudnia 2021 r.

     • Autorskie spotkanie on-line z Waldemarem Cichoniem

      Dzisiaj odbyło się autorskie spotkanie on-line z p. Waldemarem Cichoniem, pisarzem najmłodszego pokolenia, autorem serii książek o Cukiereczku. Podczas spotkania autor opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty najnowszej książki o psotnych kotkach oraz odpowiadał na zadawane pytania. Po spotkaniu dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną, w której z ciekawością oglądały i wypożyczały książki naszego znakomitego gości.

     • Andrzejki w szkole

     • 30 listopada swoje imieniny obchodzi Andrzej. Według dawnych wierzeń noc 29/30 listopada miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są okazją do wspaniałej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

      Dzieci często zastanawiają się, co je w życiu spotka, planują i marzą, dlatego w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby oraz zabawy, które przeprowadzono w klasach I-III.

      Starsi uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości losując wróżby, które pobudziły wyobraźnię, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji!

     • Projekt BohaterON - włącz historię!

     • W Samorządowym Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku przeprowadzono  projekt BohaterON – włącz historię!, będący ogólnopolską kampanią mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

      Projekt jest realizowany przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło:  Pamięć – Edukacja – Pomoc. Za pośrednictwem kampanii promowane są patriotyczne postawy i tożsamość narodowa w Polsce i poza jej granicami, a także tworzona wspólnota pamiętająca o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

      Realizując kampanię  nauczyciele przedszkola i szkoły przeprowadzili zajęcia na podstawie materiałów udostępnionych przez organizatora. 

      Uczniowie poznali biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Przedszkolaki i uczniowie wykonali plakaty, rysunki oraz kartki dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy, wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się i bawić się w wolnej Polsce. Kartki zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.

      Beata Pawluśkiewicz