• marzec 2021r. "Światowy Dzień Poezji"

     • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Jest to  święto zainicjowane przez UNESCO w 1999 roku, którego celem jest promowanie czytania, tworzenia  i uczenie poezji na całym świecie. Poezja łączy ludzi. Rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność, skłania do refleksji i wyjścia poza schemat.

      Z tej okazji uczniowie klas czwartej i piątej zastanawiali się, w ramach lekcji języka polskiego, nad ideą tego święta. Łącząc umiejętności czytelnicze z plastycznymi, próbowali zrozumieć poezję. Tworzyli ilustrację do wybranych przez siebie wierszy. Mieli przy tym mnóstwo zabawy i kreatywnych pomysłów.

     • marzec 2021r. Czytamy „Jeżycjadę”

     • Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

      Wisława  Szymborska

      „Jeżycjada” to cykl powieści dla dzieci i młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Liczy ponad 20 tomów i barwnie opowiada historię wielopokoleniowej rodziny Borejków oraz sporej gromadki ich przyjaciół.
      Uczniowie naszej szkoły pod okiem polonistów wzięli udział w V Ogólnopolskiej Edycji Czytania „Jeżycjady”. Zapoznali się z prezentacją twórczości pisarki oraz odczytywali na lekcjach online fragmenty powieści należących do serii, np. „Kłamczuchy” czy „Opium w rosole”.
      Mamy nadzieję, że chętnie będziecie sięgać do tych książek, które stale - już od 46 lat - poszerzają krąg sympatyków. Już niedługo pojawić się ma kolejna książka z tej serii
      pt. „Chucherko”. Czekamy z niecierpliwością.

      Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

      Wisława  Szymborska

     • marzec 2021r. "Klasa bez nienawiści w sieci"

     • W dniach od 8 do 19 marca tego roku uczniowie klas: 3b, 4a, 5a brali udział w projekcie pt.: „ Enter – włącz szacunek w sieci” realizowanym przez Oświęcimski Instytut Praw Człowieka. Uczniowie na lekcjach informatyki i godzin wychowawczych wysłuchali interesującego wykładu, obejrzeli filmy: „ Netykieta- czyli jak okazywać szacunek” , „ Hejt? Tego nie lubię”. Następnie pod kierunkiem nauczyciela przeprowadzili dyskusje na temat bezpieczeństwa w sieci, rozwiązywali quizy i rebusy oraz przygotowywali prace konkursowe. Zostali nagrodzeni tytułem: KLASA BEZ NIENAWIŚCI W SIECI

     • marzec 2021r. "Dzień Kolorowej Skarpetki"

     • 21 marca przypada pierwszy dzień wiosny. Jest to również Ogólnoświatowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji czytelniczo-informacyjnej, której celem było: budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także uczyli się tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Wysłuchali bajki z cyklu: Bajki bez barier – Zespół Downa, obejrzeli prezentację multimedialną, wykonywali prace plastyczne i… założyli kolorowe skarpetki nie do pary. To właśnie kolorowe skarpetki nie do pary są międzynarodowym symbolem w/w akcji są też szykiem mody i sprawiają, że właściciel wyróżnia się w tłumie.
      W ten sposób wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych. Wysyłamy sygnał o miłości do tego, co inne i niezwykłe. Uczniowie i ich rodziny pokazały, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego.

     • 21 marca 2021r.

     • W marcu na całym świecie obchodzony jest Dzień Poezji. Z tej okazji uczennica klasy 6b Agnieszka Wija w dniu 17.03.2021r. wystąpiła podczas II Saloniku Poezji organizowanego przez Publiczną Bibliotekę MOKSiR w Chełmku. Zaśpiewała dwie piosenki dla biorących w tym wydarzeniu chełmkowian. Zapraszamy do posłuchania nagrania z występu Agnieszki. Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.

     • marzec 2021r.

     • W czasie nauczania zdalnego klasa 5a znalazła czas na aktywność. Zapraszamy do obejrzenia filmu.