• KOLOROWY TYDZIEŃ

• Tradycyjnie zapraszamy Was wszystkich - Drogie Przedszkolaki,  Uczniowie oraz Całe Rodziny do zabawy w Kolorowy Tydzień

Celem akcji jest propagowanie zdrowego trybu życia poprzez kształtowanie prawidłowych postaw żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców oraz  uświadomienie ważnej istotnej roli warzyw, owoców                   i soków w codziennej diecie.

Proponujemy, abyście codziennie - w miarę możliwości spożywali owoce i warzywa, które będą wyznaczały nam kolory. Zachęcamy, aby ubrać się                          w tych dniach w odzież właśnie w tych barwach. Warto w tym dniu przynieść do szkoły – w ramach drugiego śniadania – owoc, warzywo lub sok we wskazanej kolorystyce:

poniedziałek  - 6 czerwca

kolor żółty (np. jabłka, melony, ananasy, banany, cytryny)

wtorek – 7 czerwca

zielony (np. sałata, winogrona, kalarepa, jabłka, ogórki, gruszki)

środa  - 8 czerwca

czerwony (np. papryka, brzoskwinia, jabłka, pomidorki, arbuz, rzodkiewka)

czwartek - 9 czerwca

kolor pomarańczowy (np. marchew, pomarańcze, morele, mandarynki)

piątek - 10 czerwca

kolor granatowy (np. winogrona, śliwki, oliwki, borówki).

Pamiętajcie – najważniejsze jest spożywanie dużej ilości naturalnych owoców i warzyw – zgodnie z zasadą: 5 porcji zdrowia dziennie.

Szkolne Koło PCK

• Szczególne osiągnięcia

• Wyróżnienie I stopnia w XXVI Konkursie Plastycznym ,,MOJE MARZENIA " dla KALINY SZATYŃSKIEJ.

Wyróżnienie II stopnia w XXVI Konkursie Plastycznym ,,MOJE MARZENIA " dla Magdaleny Wójcik.

• 1 czerwca DZIEŃ DZIECKA

• Dnia 1 czerwca w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbyły się Igrzyska Olimpijskie oraz Dzień bez Książek.

Dzień ten był okazją do wspólnej zabawy dla uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło również akcentu greckiego. Uczniowie prezentowali się wspaniale jako boginie i bogowie.

Dziękujemy za poczestunek Radzie Rodziców.