• Narodowe Czytanie 2023 r.

     •      Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcje Narodowe Czytanie. Jej celem jest promowanie dzieł klasyki literatury polskiej.
      W sobotę 9 września chętni uczniowie z klasy VII aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu czytając  lekturę „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej wraz z Biblioteką Publiczną MOKSiR w Chełmku.
            11-go września słowami Adama Mickiewicza „(…) do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych, szeroko na błękitnym Niemnem rozciągnionych” nauczycielka biblioteki przywitała przybyłych na tę uroczystość  Gości, dyrekcję szkoły oraz uczniów. Zgromadzeni wysłuchali interpretacji fragmentów lektury „Nad Niemnem”
       w wykonaniu gości. Akcja pod patronatem prezydenta RP połączyła w naszej szkole: pokolenia – wokół kultury i tradycji. Całość uświetniła piękna dekoracja, stół  i wspomnienia z łezką w oku, na tle cichej muzyki filmowej.
         Dziękujemy za udział: księdzu proboszczowi Bogdanowi Brodowskiemu, pani Danucie Helbin z zespołu Chełmkowianki, pani Urszuli Bialik – Dyrektor Biblioteki Publicznej MOKSiR w Chełmku, emerytowanej nauczycielce – pani Dorocie Orzanie, radnej starego miasta – pani Agnieszce Radwańskiej oraz przedstawicielowi policji – panu Krystianowi Szostkowi.

       

      Agnieszka Krzyściak- Kalemba
      Małgorzata Piwowarczyk

     • Dzień Kropki

     • 15 września z okazji Dnia Kropki w naszej szkole rozpoczął się projekt pt.: „Odkrywamy talenty”. Chętni uczniowie w tym dniu ubrani byli w kropki. Był to dzień kreatywności w przedszkolu i szkole. Odbyły się gry i zabawy ruchowe oraz zabawy plastyczne w salach i na korytarzach szkolnych. Nauczyciel biblioteki odczytał przedszkolakom i uczniom książkę zatytułowaną „Kropka”. W rozmowie z uczniami podkreślono rolę nauczyciela, który zachęca i motywuje (bohatera/ uczniów) do pokonywania trudności. Nauczyciela, który wspiera i pomaga, który dodaje skrzydeł, by latać… dlatego też, nauczyciele w tym dniu założyli kolorowe pelerynki supermocy, którymi pod koniec roku szkolnego zamienią się z uczniami, a najzdolniejsi uczniowie zaprezentują się podczas „talent show”.

       

      Samorząd Uczniowski

      i Kółko Biblioteczne
       

     • DZIECI BEZPIECZNE W DRODZE DO SZKOŁY

     • Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, policjanci na terenie całego kraju ruszają ze szczególną misją - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu.
      Na początku roku szkolnego 2023/24 funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu odwiedzili uczniów naszej szkoły przeprowadzając z dziećmi zajęcia – wszystko po to, by wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić  im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.

      Do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów na drodze włączyła się również dyrektor szkoły pani Agnieszka Krzyściak- Kalemba wyposażając uczniów w elementy odblaskowe.

      Pamiętajmy jednak, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominają, iż dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach – należy zapewnić im opiekę osoby co najmniej dziesięcioletniej.

        Dajmy też dzieciom przykład jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z drogi.

       

     •  MOBILNE STREFY CISZY W NASZEJ SZKOLE

     •        Szanowni Rodzice  Drodzy Uczniowie!                              

             

                  W szkolnej bibliotece powstała strefa relaksu, w której podczas przerw oraz w razie potrzeby będzie można odprężyć się, odizolować się od nadmiaru bodźców, hałasu, wyciszyć się, wylogować z tzw. „życia on-line”,  pobyć sam ze sobą tu i teraz.To przestrzeń stworzona dla Was drodzy uczniowie i  z myślą o waszym bezpieczeństwie i zdrowiu. Mobilne Strefy Ciszy – powstały w oparciu o program „Balance Place” autorstwa Wioletty Matusiak. Mobilne Strefy Ciszy - to wykonane z filcu „domki” (dynie), które ze względu na właściwości filcu, mają dać poczucie bezpieczeństwa, wyciszenia i złapania balansu. Bo każdyz nas jest inny. Inaczej przeżywamy emocje i sytuacje dnia codziennego. Bądźmy wobec siebie życzliwi i wyrozumiali.

                                                                                                        Małgorzata Piwowarczyk –   nauczyciel bibliotekarz

       

     • Pasowanie na ucznia

     • Dnia 4 września w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość- ,,Pasowanie na ucznia”. Było to bardzo ważne wydarzenie dla nowych uczniów oraz ich rodziców.

      Każde dziecko uważnie słuchało przemowy pani Dyrektor oraz swoich wychowawczyń.

      Aktu pasowania dokonała Dyrektor szkoły pani Agnieszka Krzyściak- Kalemba. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Samorządowego Zespołu Szkół nr 1. im. A. Mickiewicza w Chełmku.

      W celu uczczenia wyjątkowego dnia uczniowie otrzymali dyplomy oraz rogi ze słodkościami.

      Po zakończonej części oficjalnej, uczniowie klasy pierwszych  wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami udali się do swoich nowych sal.

      Uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów oraz radosnych chwil!

     • Pierwsze wejście do sal klas: Ia i Ib

     • W pierwszym dniu nauki uczniowie klas Ia oraz Ib uroczyście i z  uśmiechem na twarzy weszli do swoich sal pokonując  tor przeszkód. Ich zadaniem było przejście przez ,,Uśmiechniętą buzię”, aby w przyszłości zdobywać  wiedzę i osiągać sukcesy w radosnej atmosferze.

     • Informacja

     • ŻYWIENIE DZIECI I MŁODZIEŻY

      opłata za m-c WRZESIEŃ 2023r.

       

      Szkoła podstawowa

       

      Bułka + herbata / 3,0017  dni           – 51,00  zł    wpłata na konto

       

      Obiad szkolny / 8,00 x   17  dni            – 136,00 zł    wpłata na konto

       

      Herbata                                        – 5,00 zł / m-c    (wpłata na rachunek bankowy)

      Odpłatność za herbatę przyjmowane jest jednorazowo za cały miesiąc, nie ma odpisu.

       

      INFORMACJA DLA RODZICÓW

       

      Proszę o zgłoszenie dziecka na posiłki na podstawie deklaracji o korzystaniu z usług stołówki szkolnej  i złożenie jej w sekretariacie szkoły.   

                                  ZAPISY NA ŚNIADANIA I HERBATĘ PRZYJMOWANE SĄ NA CAŁY MIESIĄC!                                                   MOŻLIWE SĄ ZAPISY NA OBIADY W WYBRANE DNI.

      POSIŁKI OD  07.09.2023r.

       

      NIEOBECNOŚĆ UCZNIA NA POSIŁKACH NALEŻY ZGŁOSIĆ NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO GODZ. 13:00 DNIA WCZEŚNIEJSZEGO TELEFONICZNIE DO SEKRETARIATU SZKOŁY (33 846 11 04) lub (669 560 430)

      NIEZGŁOSZONE NIEOBECNOŚCI NIE MOGĄ BYĆ ODLICZONE Z WPŁAT  ZA NASTĘPNY MIESIĄC.

       

      PŁATNE NA KONTO:

      Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku

      PKO BP       78 1020 2384 0000 9402 0218 3440

      WPŁATY ZA POSIŁKI DO 10 KAŻDEGO MIESIĄCA

       

      PROSZĘ W TYTULE PRZELEWU WPISAĆ IMIĘ, NAZWISKO, KLASĘ I ZA JAKI RODZAJ POSIŁKU JEST WPŁATA.

       

      BRAK WPŁATY SKUTKUJE WSTRZYMANIEM POSIŁKÓW DLA UCZNIA.

     • Informacja dla rodziców uczniów klas I

     •  

      Rodzice, którzy nie dostarczyli uzupełnionych, stosownych dokumentów, zobowiązani są do uzupełnienia i dostarczenia w dniu 4 września.

      Uczniowie klasy pierwszej będą mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach języka angielskiego, rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów - POLIGLOTA. Zajęcia przeznaczone są dla chętnych uczniów. Rodzice wyrażający zgodę na udział w zajęciach zobowiązani są do wypełnienia i podpisania odpowiedniego „Oświadczenia”. Złożenie „Oświadczenia” powoduje, że zajęcia stają się dla ucznia obowiązkowe. (Załącznik nr 3)