• 8 maja 2021 r

• W tym roku mija 76 lat od zakończenia II wojny światowej. Pamiętajmy i chylmy czoła... Oddajmy cześć TYM, którzy walczyli i zginęli za Wolność.

Bo krwi już było zbyt wiele

i łun na umęczonym niebie,

o sól i chleb

Bo łez było za dużo

i odtrąconych rąk w potrzebie,

o czystość serc

Bo wokół morze rozpaczy

i tonie krzyk twój w bólu śpiewie,

o prawdy łyk

ks. Jerzy Szymik

• 22 kwietnia 2021 r

• 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jedno z najważniejszych, najbardziej znanych i najhuczniej celebrowanych świąt ekologicznych. Akcja Dzień Ziemi prowadzona jest od 1970 roku. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce tradycje związane z organizacją tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi istnieje od 1990 roku. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło Przywróć naszą Ziemię. Niestety ze względu na obecną sytuację w naszym kraju (pandemia) możemy wziąć udział w akcji tylko wirtualnie. Dlatego też, uczniowie naszej szkoły wykonali piękne plakaty, na których pokazali jak ważna jest dla nas nasza planeta, nasze najbliższe otoczenie w którym żyjemy. Zapraszamy również do galerii zdjęć.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

• Informuję, że od dnia 19 kwietnia 2021 roku, zgodnie z decyzją rządu, wznowione zostają zajęcia
            w przedszkolu. Rodziców prosimy o zgłoszenie ewentualnej nieobecności dziecka
            w przedszkolu do piątku 16 kwietnia, do godziny 13.00.

Bardzo proszę w tym szczególnym czasie przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z COVID oraz reżimu sanitarnego obowiązującego w przedszkolu podczas przyprowadzania i odbierania dziecka.

Do przedszkola mogą przychodzić tylko i wyłącznie dzieci bez objawów wskazujących
            na infekcję dróg oddechowych,których domownicy nie przebywają   na kwarantannie, ani
            w izolacji domowej.

Rodzic/opiekun dziecka nie może wchodzić na teren przedszkola.

W obecnej sytuacji dzieci nie mogą przynosić do przedszkola zabawek.

Procedury i wytyczne edukacyjne w czasie epidemii, znajdziecie Państwo klikając w poniższe linki:

PROCEDURY PRACY PRZEDSZKOLA W ZWIĄZKU Z COVID 19

W związku z zaleceniami sanitarnymi u przedszkolaków może pojawić się dużo pytań o obecną sytuację:

-Dlaczego nie mogę wziąć swojej zabawki?

-Czy mogę przytulić się do swojej Pani?

-Jak bawić się z innymi dziećmi?

Ta bajka powstała po to, żeby pomóc rodzicowi w rozmowie z dzieckiem nt. nowych zasad
            w przedszkolu, oswoić z przedszkolakiem trudne emocje i lepiej przygotować je na nową sytuację.

Poniżej zamieszczamy bajkę terapeutyczną dla dzieci powracających do przedszkola, pomocną
            w readaptacji.

BAJKA TERAPEUTYCZNA DLA DZIECI

• Informacja!

• Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza
            Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

• Udział w spisie jest obowiązkowy.
            • Obowiązkową metodą jest samospis internetowy.
            • Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 – zostaniesz spisany przez rachmistrza telefonicznego.