• Kreatyność uczniów klasy 1a i 1b

     • W tym tygodniu uczniowie klasy 1a oraz 1b wykazali się zdolnościami manualnymi oraz pomysłowością wykonując kukiełkę z przyniesionych materiałów. Każdy uczeń miał inny, niepowtarzalny pomysł na swoją pracę. Zajęcia wyzwoliły u wszystkich wielkie pokłady kreatywności, a sami uczniowie byli zaskoczeni efektami własnej pracy. 

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • 5 grudnia

      Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

       

      Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych rezolucjąz dnia 17 grudnia 1985 roku i od tej pory obchodzone corocznie 5 grudnia.

      Celem jego obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, docenienie ich wrażliwości na potrzeby innych, trudu i zaangażowania w niesienie dobrowolnej, bezinteresownej i wynikającej z potrzeby serca pomocy.

      O wolontariacie we współczesnym rozumieniu zaczęto w Polsce mówić od początku lat 90- tych. Powstało wtedy w Warszawie pierwsze w Polsce Centrum Wolontariatu, gdzie została sformułowana definicja „współczesnego” wolontariatu w następującym brzmieniu: Wolontariat to bezpłatne, świadome i bezinteresowne działanie na rzecz innych, wykraczające poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Ta pierwsza definicja z biegiem lat nic nie straciła na swojej wartości i nadal jest aktualna.

       

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy wszystkim Wolontariuszom najserdeczniejsze życzenia –

      satysfakcji z podejmowanych działań, wytrwałości,

      dużo radości z  bezinteresownego pomagania

      i zapału do podejmowania kolejnych wyzwań.

       

       

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła PCK

      Lucyna Kuligowska i Wioletta Glandys

     • Ubieranie klasowej choinki w klasie 1b

     • 1 grudnia uczniowie klasy 1b ubierali klasową choinkę. Każdy uczeń z niecierpliwością czekał na swoją kolej, by zawiesić na gałązkach świątecznego drzewka przyniesione do szkoły bombki, gwiazdki, łańcuchy, światełka oraz inne  ozdoby.  Wspólne wieszanie ozdób na choince sprawiło uczniom wiele radości.

      Ubrana choinka wygląda prześlicznie, a w naszej sali zapanował świąteczny, bajkowy nastrój. 

     • Wycieczka do Oświęcimskiego Centrum Kultury w Oświecimiu na spektakl ,,Piękna i Bestia"- klasa 1a, 1b, 2a, 2b

     • 30 listopada uczniowie z klasy: 1a, 1b, 2a, 2b wybrali się wraz z Paniami wychowawczyniami na wycieczkę do Oświęcimskiego Centrum Kultury w Oświęcimiu na spektakl teatralny  pt.:,,Piękna i Bestia". Wspaniali aktorzy, dekoracja, muzyka oraz piękne kostiumy przyciągały uwagę uczniów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Każdy uczeń z  zaciekawieniem oglądał przedstawienie. Po skończonej sztuce nasi widzowie pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.

     • Andrzejki w klasie 1a i 1b

     • Dzień 28 listopada na długo zapadnie w  pamięci uczniów klasy 1a oraz 1b. Tego dnia w sali odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na ten wyjątkowy dzień tajemniczych wróżb połączony z zabawą i słodkim poczęstunkiem. Z zaciekawieniem i przymrużeniem oka słuchali co czeka ich w niedalekiej przyszłości biorąc udział w przygotowanych przez Panie wychowawczynie wróżbach. Czas pomiędzy wróżbami wypełniały integracyjne zabawy. 

     • Książki niosące nadzieję

     • Nasza szkoła zakwalifikowała się do konkursu „Książki niosące nadzieję”. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społecznego oraz wydawnictwo Widnokrąg.

      30.11.2023 r. w ramach zajęć z języka polskiego dla obcokrajowców odbyły się warsztaty czytelniczo – plastyczne. Podczas spotkania uczniów z Ukrainy oraz Szkolnego Koła Bibliotecznego poruszano ważny temat emocji. Poprzez gry, zabawy uczniowie poznali podział emocji (pozytywne, negatywne, neutralne). Uczyli się je rozpoznawać (gesty, mimika) oraz poznali sposoby radzenia sobie z nimi (sport, muzyka, czytanie książek). Kolorowymi „ kulkami emocji” (każdy kolor inna emocja) uzupełniono „słoiczek emocji”. Ćwiczenie pokazało, że towarzyszyły nam różne emocje, ale każdy uczestnik w pewnej chwili był szczęśliwy.  Zajęcia były oparte o książkę pt.: „Prawy i Lewy” Anny Paszkiewicz. Jej fragment odczytano w języku polskim i ukraińskim. Książka lekko i z humorem opowiada o różnicach charakterów  i potrzeb. Opowiada o szczęściu, które dla każdego oznacza coś innego. Wyraz „szczęście” zapisywano w języku polskim i ukraińskim. Słuchając piosenki pt.: „Happy” uczniowie wykonywali „okulary szczęścia”.  


      Małgorzata Piwowarczyk