• Program Dove Self-Esteem

• Okres dojrzewania to czas, w którym wygląd zewnętrzny zaczyna odgrywać niezwykle ważną rolę w życiu nastolatków. Niska samoocena może prowadzić do problemów w nauce, w kontaktach rówieśniczych, a także sprzyjać powstawaniu zaburzeń psychicznych. Dlatego marka Dove w ramach programu Dove Self-Esteem podejmuje działania mające na celu rozwiązanie problemu negatywnego postrzegania siebie i swojego ciała. Nasza szkoła uczestniczy w tym programie, korzystając z lekcji warsztatowych oraz materiałów przygotowanych we współpracy z psycholożką i psychoterapeutką, Małgorzatą Ohme.

Lekcje, prowadzone w klasach 1-8, stworzą przestrzeń do refleksji, dyskusji oraz rozwoju umiejętności niezbędnych do kształtowania poczucia własnej wartości oraz pewności siebie, odkrywania swojej wyjątkowości, poznania mocnych stron i umiejętności, a także sposobów na ich rozwijanie. Uczą pozytywnego myślenia o sobie, dostrzegania piękna w sobie i w drugim człowieku. Pozwalają nastolatkom wypracować umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, jakich doświadczają w środowisku szkolnym, rodzinnym czy wirtualnym – w tym w mediach społecznościowych.

Wspólnie pomóżmy nastolatkom odbudować pewność siebie!