• Wycieczka do Dream Parku w Ochabach kl. 1a i 1b

     • Dnia 23 kwietnia uczniowie klasy 1a oraz 1b wybrali się wraz z paniami wychowawczyniami na wycieczkę do Dream Parku w Ochabach. 

      Na miejscu czekało na uczniów wiele atrakcji: park miniatur, mini zoo, park dinozaurów, „dom do góry nogami”, park linowy, trampoliny i dmuchańce, plac zabaw oraz labirynt luster. Największą radość sprawiło kino 6D. Uczniowie z zachwytem opowiadali o obejrzanym seansie i efektach specjalnych. Duże zainteresowanie wzbudziły również zwierzęta w mini zoo.

      Po zakończeniu programu uczniowie mieli czas na odpoczynek oraz zakupienie pięknych pamiątek. 

     • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZENNIC I UCZNIÓW

     • Nasi uczniowie i nasze uczennice nie próżnują, ciężko trenując, osiągają sportowe sukcesy indywidualne       i zbiorowe na wysokich szczeblach.

      Uczennice klasy 3a Liwia Maliszewska i Aleksandra Pawełczyk oraz Kaja Morys z klasy 4a wraz ze swoją formacją Grawitacja Dance Academy wytańczyły czołowie miejsa w prestiżowych turniejach tanecznych, min. w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego czy w Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego itp.

      Szymon Wojtas z kl. 7a wywalczył w dniach od 4 do 7 kwietnia 2024 r. III miejsce w Europejskich Mistrzostwach Młodzików JU JITSU 'EUROPEAN CHAMPIONSHIP U16, U18, U21', rozegranych w Primania Pitestai w Rumunii.

      Igor Latko z kl. 4a zdobył III miejsce w konkurencji KUMITE w Ogólnopolskim Turnieju Karate KYOKUSHIN-KAN o puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

      SERDECZNIE WAM GRATULUJEMY.

      ŻYCZYMY DLASZYCH SUKCESÓW W ROZWIJANIU SWOICH PASJI. 

       

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 23 kwietnia został ogłoszony w 1995 roku przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Najczęściej mówimy „Światowy Dzień Książki”, zapominając że pełna nazwa tego święta brzmi inaczej, naszej uwadze umykają – prawa autorskie. Prawo autorskie to prawo twórcy do wyłącznego dysponowania swoją twórczością. Prawo chroni jego własność tak, jak chroni wszelką własność intelektualną i materialną każdego z nas.

      23 kwietnia uczniowie wcielili się w postacie ze swoich ulubionych książek i  poznawali książki, nie tylko w języku polskim, ale także w innych językach.  Oczywiście wśród zaprezentowanych dzieł znalazły się utwory patrona szkoły – Adama Mickiewicza.

     • MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA JUŻ PŁYWAM


     • Uczniowie klas drugich uczestniczą w zajęciach nauki pływania w ramach Małopolskiego Projektu JUŻ PŁYWAM, który jest realizowany przez GMINĘ CHEŁMEK przy wsparciu finansowym WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO  w ramach zadania  Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży na 2024 r.

      Bezpłatna nauka pływania realizowana jest w Parku Wodnym w Libiążu pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Uczestniczy w niej 30 uczniów w dwóch 15-osobowych grupach. Program obejmuje 12 godzin nauki pływania dla każdej z grup. W ramach zadania sfinansowany jest transport, opieka nauczycieli, wstępy na basen oraz instruktorzy pływania. 

      W wyniku uczestnictwa w projekcie uczniowie zdobędą podstawowe umiejętności w zakresie pływania. Ponadto, projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa dzieci na pływalniach lub basenach odkrytych, a także stworzenie możliwości rozważnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

      Cele realizacji projektu:

      • nabycie umiejętności pływackich,

      • wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju zbiorników wodnych,

      • poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej,

      • zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, poprzez stwarzanie szan dla rozwoju sportowych talentów,

      • upowszechnianie kultury fizycznej, służące m.in. integracji społecznej w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport,

      • promocja Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.