• Wyprawka czytelnicza dla Pierwszoklasistów

     • Mała książka – wielki człowiek to kampania Instytutu Książki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Specjalnie przygotowane dla nich książki stanowią formę zaproszenia pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej - odkrywanej samodzielnie.

      Przekazanie wyprawek pierwszoklasistom miało uroczysty charakter. Nasi uczniowie otrzymali w dniu Pasowania na Czytelnika, tj. 9.10.02.2024 r. książkę Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza z cudownymi ilustracjami Emilii Dziubak. Nie zapomniano także o ich rodzicach i opiekunach, dla których przeznaczono przewodnik pt. Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem, traktujący o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. 

      Naszym pierwszakom życzymy cudownych przygód z literaturą. 

     • Pamiętajmy - 6 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

     •    

      Jak co roku nasza szkoła włączyła się w obchody międzynarodowego święta Internetu. W 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej ustanowiono pierwszy wtorek lutego Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym roku świętowano go  6 lutego, ale jego, obchody realizowane w całej Polsce w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych, zaplanowane do końca marca 2024.

      W ciągu całego tygodnia we wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki na temat bezpiecznego Internetu, zostały wykonane gazetki okolicznościowe na korytarzach szkolnych oraz w pracowni informatycznej. Przygotowując się do święta DBI uczniowie klas 4 - 8 wykonywali na lekcjach informatyki prezentacje pt. ,,Bezpieczny Internet” oraz mini plakaty z zasadami netykiety. Wszyscy poznali przygodową grę online - Interlandię, dzięki której utrwalili podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej. W formie zabawy nauczyli się, jak sobie radzić w rzeczywistości z hakerami, wyłudzaczami danych czy hejterami.

      Do rodziców drogą elektroniczną została wysłana informacja na temat DBI oraz zaproszenie do udziału w webinarach organizowanych przez www.saferinternet.pl

      W ramach obchodów DBI w środę 7 lutego uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli na platformie Polskiego Centrum Programu Safer Internet w lekcji online, prowadzonej przez Andrzeja Rylskiego (NASK–PIB), który omówił temat ,,Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić?”

     • Spotkanie z booktokerką

     • W dniu dzisiejszym w bibliotece odbyło się spotkanie z booktokerką i recenzentką książek Panią Nikolą Drabik. Uczniowie ze Szkolnego Kółka Bibliotecznego dowiedzieli się na czym polega praca recenzenta. Nasza gościni zwróciła też uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Była też nutka wspomnień i sentymentu o lekcji języka polskiego, na której nauczycielka polecała książkę pt.: "Chłopiec w pasiastej piżamie" i od której zaczęła się przygoda z książką Pani Nikoli. Dziękujemy za ciekawe i miłe spotkanie. 

     • Sukces uczniów klas pierwszych

     • Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. J. Słowackiego w Rudzie Śląskiej. Uczniowie wykonali piękne prace, wykorzystując do tego różne materiały plastyczne. 

      I miejsce otrzymał Leon Kramarczyk- uczeń klasy 1a

      III miejsce otrzymała Aleksandra Szweda  - uczennica klasy 1b. 

      Uczniowie otrzymali dyplom oraz upominki.

      Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!