• SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZENNIC I UCZNIÓW

• Nasi uczniowie i nasze uczennice nie próżnują, ciężko trenując, osiągają sportowe sukcesy indywidualne       i zbiorowe na wysokich szczeblach.

Uczennice klasy 3a Liwia Maliszewska i Aleksandra Pawełczyk wraz ze swoją formacją Grawitacja Dance Academy wytańczyły czołowie miejsa       w prestiżowych turniejach tanecznych, min.  w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego czy w Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego itp.

Szymon Wojtas z kl. 7a wywalczył w dniach od 4 do 7 kwietnia 2024 r.   III miejsce w Europejskich Mistrzostwach Młodzików JU JITSU 'EUROPEAN CHAMPIONSHIP U16, U18, U21', rozegranych   w Primania Pitestai w Rumunii.

Igor Latko z kl. 4a zdobył III miejsce w konkurencji KUMITE w Ogólnopolskim Turnieju Karate KYOKUSHIN-KAN o puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

SERDECZNIE WAM GRATULUJEMY.

ŻYCZYMY DLASZYCH SUKCESÓW W ROZWIJANIU SWOICH PASJI.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 23 kwietnia został ogłoszony w 1995 roku przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Najczęściej mówimy „Światowy Dzień Książki”, zapominając że pełna nazwa tego święta brzmi inaczej, naszej uwadze umykają – prawa autorskie. Prawo autorskie to prawo twórcy do wyłącznego dysponowania swoją twórczością. Prawo chroni jego własność tak, jak chroni wszelką własność intelektualną i materialną każdego z nas.

23 kwietnia uczniowie wcielili się w postacie ze swoich ulubionych książek i  poznawali książki, nie tylko w języku polskim, ale także w innych językach.  Oczywiście wśród zaprezentowanych dzieł znalazły się utwory patrona szkoły – Adama Mickiewicza.

• MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA JUŻ PŁYWAM

• Uczniowie klas drugich uczestniczą w zajęciach nauki pływania w ramach Małopolskiego Projektu JUŻ PŁYWAM, który jest realizowany przez GMINĘ CHEŁMEK przy wsparciu finansowym WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO  w ramach zadania  Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży na 2024 r.

Bezpłatna nauka pływania realizowana jest w Parku Wodnym w Libiążu pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Uczestniczy w niej 30 uczniów w dwóch 15-osobowych grupach. Program obejmuje 12 godzin nauki pływania dla każdej z grup. W ramach zadania sfinansowany jest transport, opieka nauczycieli, wstępy na basen oraz instruktorzy pływania.

W wyniku uczestnictwa w projekcie uczniowie zdobędą podstawowe umiejętności w zakresie pływania. Ponadto, projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa dzieci na pływalniach lub basenach odkrytych, a także stworzenie możliwości rozważnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Cele realizacji projektu:

• nabycie umiejętności pływackich,

• wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju zbiorników wodnych,

• poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej,

• zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, poprzez stwarzanie szan dla rozwoju sportowych talentów,

• upowszechnianie kultury fizycznej, służące m.in. integracji społecznej w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport,

• promocja Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

• Baśniowe krainy

• Uczniowie klasy czwartej omawiali na lekcjach języka polskiego baśnie i legendy. Przygotowali inscenizacje z wybranych utworów, które zostały zaprezentowane  w przedszkolu. Uczniowie wykonali dekoracje, rekwizyty i wspaniale wczuli się w treść przedstawianych baśni oraz legend. Młodsi koledzy mogli zobaczyć ,,Legendę o warszawskim Bazyliszku”, ,,Małą Syrenkę”, ,,Juratę, królową Bałtyku” oraz „Trzy Świnki”